SARS-COV-2 VİRÜSÜ TEST RAPORLARI

 

İnönü Üniversitesi Mikrobiyoloji Bölümü test sonuçları

​İnönü Üniversitesi Mikrobiyoloji Bölümü tarafından Sağlık Bakanlığı’nın izniyle ve Dünya Sağlık Örgütü yönergelerine göre Sars-Cov-2 virüsü ile yapılan testlerde, Froumann hava temizleme cihazlarının virüsleri %99 oranında filtre edebildiği belirlenmiştir.

Yapılan analizlerin sonuçlarına göre;

•Froumann hava temizleme cihazı, en yüksek hava akışı kademesinde çalışırken çok yoğun SARSCoV-2 virüs yükü taşıyan aerosollerin direkt olarak hava giriş bölümü içine sıkılması durumunda patojeni önemli sayılabilecek bir düzeyde filtre edebilir. 

•Orta ve az yoğunluklarda virüs içeren aerosoller ile test edildiğinde %90 ila saptanabilir limitin altında olmak üzere tamamen filtre ettiği saptanmıştır. 

•Cihaz orta kademede (3. kademe) çalışıyorken çok yüksek yoğunluklu virüs taşıyan aerosolleri %99 dolayında filtre edebilir.

•Orta ve düşük düzeyde virüs taşıyan aerosollerdeki SARS-CoV-2 virüsünü saptanabilecek düzeyin altındakiler dahil olmak üzere tamamen filtre edebilir.

•Cihaz birinci kademede çalışıyorken aerosollerdeki SARS-CoV-2 virüsünü saptanabilecek düzeyin altında olmak üzere tamamen filtre ettiği saptanmıştır.

Detaylı test sonuçları için link:SARS-COV-2 Test Raporu N80 Test Raporu

Bilgi Al!