TEMİZ HAVA NEDEN ÖNEMLİDİR?

​“Temiz Hava Soluyarak Yaşam Kalitenizi Artırabilirsiniz!”

Yangınlar, bitki örtüsünün bozulması, termik santraller, ulaşım, yani temelde iklim krizi sebebiyle, her yıl aldığımız temiz hava miktarı dramatik bir şekilde azalıyor. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre dünyada her 10 kişiden 9’u kirli hava soluyor, 7 milyon insan hava kirliliği yüzünden ölüyor.DSÖ’nün yayımladığı bilgilere göre inme, kalp hastalığı, akciğer kanseri ve astım gibi solunum yolu hastalıkları riski, daha temiz bir hava soluyarak azaltılabilir.

KAPALI ORTAM HAVA KALİTESİ

“Soluduğumuz havanın temiz olmasının yaşamımız için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.”

Tüm dünyada önem taşıyan bu konu için Avrupa Birliği Hava Kalitesi Standartları normlarını yayımlıyor. Ve aynı zamanda EPA (ABD Çevre Koruma Ajansı) kapalı ortamlarda soluduğumuz havanın kalite değerleri ve normları ile ilgili bir çalışma yapmış ve hava kalitesi değerlerini yayımlamıştır.

HAVA TEMİZLEME CİHAZI NEDİR?

“Hem yaşam kalitemiz hem de sağlığımız için…”

Hava temizleyici cihazlar, iç mekân hava kalitesini artırmak için; bir odanın havasında bulunan bakteri, virüs, alerjen, partikül gibi kirleticileri içinde bulunan filtreler yoluyla ortam havasından temizlerler.

ASTIM VE ALERJİYE KARŞI TEMİZ HAVANIN ÖNEMİ

“Temiz hava sağlığınızdır.”

Yapılan çalışmalar, kapalı alanlarda bulunan Uçucu organik Bileşenlere (VOC) maruz kalmanın özellikle çocuklarda astım ve alerji riskini artırdığını göstermektedir.

ÇOCUKLAR İÇİN TEMİZ HAVA

“Güvenle nefes alan çocuklar hayata daha sağlıklı başlar!”

Düşük IAQ’nin (Internal Air Quality – İç Hava Kalitesi) çocuklar için ortaya çıkardığı en tehlikeli sorunlardan ikisi astım ve alerjenlerdir. Evinizdeki mobilyalara yerleşen toz, kir, duman ve polen parçacıklarını tespit etmenin bir yolu yok. Ancak havadaki bu tür partiküllerden kurtularak, kirli havanın çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltabilir veya tamamen ortadan kaldırabilir ve sağlıklı bir solunum sistemini sürdürmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Bilgi Al!